Drevený rám s pletivom na zavesenie dekorácií - návod DIY


Ak nemáte kam zavesiť ozdobné vence či sezónne dekorácie, tento návod je presne pre Vás. Ľahký drevený rám s pletivom vám poslúži na sezónne zdobenie či už na Veľkú noc, jeseň alebo Vianoce. Môžete ho dať buď v dome za okno alebo položiť na komodu či zavesiť priamo na stenu. Na základ tohto rámu budete potrebovať buď už narezané 4 kúsky dreva alebo kúsky dreva, ktoré si pílkou sami narežete. Tiež využijete kúsok "kuracieho" pletiva a ak chcete aj farbu podľa vášho vkusu na natretie rámu. Podrobný návod nájdete nižšie.

DSC_3781JPG

Drevený rám s pletivom na zavesenie dekorácií DIY návod 


Potrebujeme:
4 kusy narezaného dreva (my sme zvolili 2 x 40 cm, 2 x 50 cm)
"kuracie" pletivo (do rámu 40 cm x 50 cm)  
skrutky 4 kusy
ručnú alebo elektrickú pílku na drevo
ochranné rukavice
kliešte na odstrihnutie pletiva
pracovný spinkovač
farbu podľa vášho výberu


reklama-ekoprostriedky-sk2png

Postup:


1. Ak nemáme kúsky dreva vopred narezané, použijeme elektrickú alebo ručnú pílku na drevo a odrežeme 4 užšie drevá napríklad vo veľkosti 2 x 40 cm a 2 x 50 cm.

2. Zoskrutkujeme ich postupne tak, aby bola vždy jedna skrutka na každom rohu rámu. Skrutky by mali byť dostatočne úzke, aby drevo neprasklo ale tiež dostatočne dlhé aby pevne spojili obidve drevá. 

DSC_3793JPG

3. Môžeme začať s upevnením pletiva. Priložíme ho k zadnej časti rámu a odstrihneme kliešťami presahujúce časti. 

4. Pracovným spinkovačom pripevníme do rámu kraje pletiva. Snažte sa prichytiť všetky slučky tak, že jednotlivé spinky budú asi 2 cm od seba (podľa toho, aké mate pletivo).

DSC_3799JPG

DSC_3795JPG

5. Zoskrutkovaný rám natrite farbou podľa vášho výberu. My sme zvolili bielu kriedovú farbu, pretože je ekologická a takmer bez zápachu. Počkajte, kým farba uschne.

DSC_3806JPG

6. Teraz už môžete zavesiť pomocou šnúrok vaše obľúbené sezónne vence a dekorácie. Prajeme Vám príjemné zdobenie.

ram-na-vesanie-dekoraciijpg

www.ekoprostriedky.sk

unnamed - male logopng