Ekologické tablety do umývačky riadu Ecover - ukážka

Tento týždeň vám ukážeme ekologické tablety do umývačky riadu od firmy Ecover

Ich názov All in one (všetko v jednom) naznačuje, že už zároveň obsahujú aj soľ a leštidlo. Ak soľ a leštidlo máte, v tom prípade vám vystačia tablety do umývačky s názvom Classic.

ekologicke-prirodne-tablety-do-umyvacku-riadupng

Ekoprostriedky.sk - Tablety do umývačky Ecover

Oba tieto varianty sa môžu používať na umývanie príborov, hrncov, pohárov, riadov zo skla a porcelánu a ďalších kuchynských potrieb. V ich zložení nájdete rastlinné prísady, ktoré sú v prírode ľahko rozložiteľné. Neobsahujú fosfáty, aby nepoškodzovali vodné prostredie. Jednotlivé tablety sú uložené v krabici a balené v obaloch po jednom. Tento obal ich chráni pred vlhkosťou a je 100% recyklovateľný.

tablety-ekologicke-do-umyvacky-ecoverJPG

Ekologické tablety do umývačky Ecover

Ich účinok vám ukážeme na bežnom riade z domácnosti, ktorý sa za dva dni nazbieral. Postupujeme podľa inštrukcií od výrobcu umývačky riadu. Zo všetkého riadu si najprv hubkou namáčanou vo vode zotrieme hrubú vrstvu všetkých zvyškov na riade. Na riade pritom môžu ostať fľaky a šmuhy od jedla, ale nie odpad, ktorý by odtok umývačky mohol upchať. 

Riad neumývame pod tečúcou vodou, keďže to by zbytočne navýšilo spotrebu vody. Kvôli spotrebe vody tiež počkáme, kým sa nahromadí toľko riadu, aby zaplnil celú umývačku.

tablety-ekologicke-do-umyvacky-ecover-ukazka-skusenostjpg

Umývačku potom naložíme riadom tak, že drobný riad ako misky, poháre a malé tanieriky uložíme na horné poschodie dnom hore a veľké taniere a hrnce uložíme tiež dnom hore na spodné poschodie. Dávame tiež pozor, aby boli taniere oddelené jeden od druhého a čo najmenej sa dotýkali. Nakoniec dáme tabletu na miesto na to určené. Soľ a leštidlo nepridávame, keďže v našom prípade ho tablety už obsahujú. 

tablety-ekologicke-do-umyvacky-ecover2jpg

Po skončení programu bol riad umytý presne podľa očakávaní a tablety splnili sľúbený výsledok. Riad ostal už na prvý pohľad čistý a lesklý. Na riade tiež neostali žiadne zvyšky jedla, čomu sme predišli aj tým, že sme všetky riady utreli vopred hubkou. Tiež sme nenašli žiaden riad, ktorý by ostal neumytý a to aj vďaka tomu, ako bol naukladaný riad do umývačky. Všetok riad teda môžeme začať odkladať priamo na pôvodné miesto. Po použití nezabudnite krabicu s tabletami uložiť naspäť mimo dosah detí.

tablety-ekologicke-do-umyvacky-ecover-ukazka-skusenost2jpg

O firme Ecover:

Spoločnosť Ecover je založená na myšlienke vyrábať také prostriedky do domácnosti, ktoré svetovým moriam a riekam prinesú čistejšie prostredie. V Belgicku je na trhu už od roku 1979. Krátko predtým videli jej zakladatelia negatívny vplyv fosfátov a chemikálií na vodných živočíchov a znečistenie vodných plôch a rozhodli sa ponúknuť vlastné riešenie. Ako prvý produkt priniesli na trh prací prášok a práve jeho nové zloženie sa po 20 rokoch rozhodli zverejniť aj pre konkurenčné firmy. V roku 2017 sa stal Ecover dcérskou spoločnosťou americkej spoločnosti S. C. Johnson.

www.ekoprostriedky.sk

unnamed - male logopng