Extra jednoduché jesenné dekorácie - vystačia vám iba nazbierané gaštany!

Takmer každý z nás túži po útulnom domove a keď v ňom navyše panuje atmosféra ročného obdobia za oknom, sme naplnení príjemným pocitom. Nie vždy však máme chuť a čas vyrábať zložité dekorácie. Na internete síce koluje množstvo návodov, no keď sa do toho chceme pustiť, zistíme, že potrebujeme mnoho vecí ktoré doma nemáme, či už sú to napríklad farby na textil alebo lepiaca pištol. My vám preto ponúkame na inšpiráciu extra jednoduché dekorácie, na ktoré vám postačia nazbierané gaštany a to, čo nájdete doma.

Prechádzku pri zbieraní gaštanov určite ocenia deti, či štvornohí miláčikovia, ale neváhajte si ich ísť nazbierať aj sami, pretože svieži jesenný vzduch vám určite padne vhod. My sme však ani to nemuseli. Gaštany nám totiž padajú priamo z ulice do záhrady...


1. Aranžmán so sviečkamiDSC_3687jpg

Skúste sa doma porozhliadnuť po menšej tácke a jednej, dvoch či troch sviečkach. Uvidíte, koľko sa ich na tácku zmestí. Vyberať môžete napríklad v jesenných farbách a to červenej, žltej a oranžovej. Potom jednoducho dozdobte tácku gaštanmi. Po zapálení sviečky samozrejme dbajte na všetky bezpečnostné opatrenia a nezabudnite ju včas sfúknuť.


2. Zbierka gaštanov v skle - dekoráciagastany 22jpg

Určite niekde doma nájdete odložený sklenený pohár od zaváraniny. Je čas využiť ho tentokrát inak a dať mu novú úlohu. Naplňte ho gaštanmi až po okraj aby vyvolával pocit hojnosti. Kraj pohára môžete obviazať šnúrkou, alebo ho nechajte neozdobený. Ak bývate v dome, kľudne pohár položte napríklad za okno.gastany 33jpg

3. Písmenkové gaštany


Mnoho z nás má doma odloženú bielu farbu, či už je to pozostatok z maľovania izieb, alebo je jednoducho odložená na občasné opravy. My sme použili kriedovú farbu, ktorá je navyše ekologická a bez zápachu. Táto farba nám ostala po renovácii jedálenského stola. Do kreslenia gaštanov môžete zapojiť aj deti. Tenkým štetcom kreslite na gaštany písmenká alebo aj čísla. Kľudne si na internete nájdite šablóny pre ozdobné písmo ako je napríklad to anglické. Nepôjde to tak hladko ako na papier, ale výsledok bude určite stáť zato. Kto vie, možno ich nakreslíte toľko, že si večer s nimi zahráte aj hru  Scrabble.

DSC_3692JPG


www.ekoprostriedky.sk

unnamed - male logopng