Recept: Grilovaný syr Encián (Camembert) na panvici s brusnicovou omáčkou


Na internete koluje množstvo receptov na grilovaný syr a v podstate urobiť ho je veľmi jednoduché. My vám dnes prinášame tú našu osvedčenú verziu a možno sa aj inšpirujete touto chutnou a naozaj extra rýchlou večerou.

Čo asi treba na začiatok podotknúť je, že nikdy negrilujte syr v priloženom obale, či už ho dáte priamo na gril alebo na panvicu. Tieto obaly nie sú vhodné na grilovanie a navyše obsahujú aj škodlivé látky. Keď už si ho chcete pripraviť v obale, buď si kúpte syr v obale kde píšu, že obal je vhodný na gril, alebo ho jednoducho preložte do vlastného obalu.

Tento recept obsahuje iba jednoduché prísady, ktoré máme bežne doma - a to prelisovaný cesnak, čierne korenie a olivový olej. Môžete pridať aj čerstvý či sušený tymián, ako sme to urobili my. Syr na panvici grilujeme bez obalu približne 3 minúty z každej strany, kým už na pohľad zmäkne a kraje sú do zlatista upečené. Bližší návod nájdete v tomto článku. Dobrú chuť!

Recept - Grilovaný syr (Camembert) na panvici


Prísady:
2 kusy syr Camembert alebo iný podobný syr s bielou plesňou
4 strúčiky cesnaku
čierne korenie
olivový olej
brusnicová omáčka
tymián (nemusí byť)

DSC_3741JPG

refresco 3png

Postup:

1. Do misky dáme trochu olivového oleja, 4 pretlačené strúčiky cesnaku a 1/4 kávovej lyžičky čierneho alebo štvorfarebného korenia. Korenia sa nemusíte pri grilovanom syre báť a malo by ho byť dosť. Môžete pridať aj čerstvý alebo sušený tymián. ( Soľ nepridávame.)

DSC_3746JPG

2. Syry potrieme touto zmesou z oboch strán aj po bokoch. Na vrchoch ostanú kúsky pretlačeného cesnaku - tak to má byť.

DSC_3748JPG

3. Rozohrejeme panvicu s olejom pričom použime jeden z vyšších stupňov. Nepoužívajte najvyšší stupeň, pretože syr by vnútri ostal tvrdý a surový. (Napríklad my používame na elektrickom sporáku 7. stupeň z 9)

4. Opatrne vložte syry na panvicu a opečte ich z každej strany približne 3 minúty, kým viditeľne zmäknú a strany budú opečené do zlatista. Syry neotáčajte žiadnym ostrým predmetom napríklad vidličkou, pretože by praskli a vytiekli. 

grilovany-camembert-syr-recept233jpg

5. Servírujeme s brusnicovou omáčkou, zemiakmi na rôzne spôsoby alebo šalátom.www.ekoprostriedky.sk
unnamed - male logopng