Skúšali sme: Citrónový gél na vodný kameň, Tierra Verde


Prírodný gél na vodný kameň s citrónovou vôňou vyrába česká firma Tierra Verde.  Je poskladaný z takých prísad, aby účinne umýval usadeniny na keramike, vodovodných kohútikoch, vaniach a toaletách. Kyselina citrónová v zložení rozpúšťa minerálne usadeniny, citrónová silica má zase bieliaci a dezinfekčný účinok. Vďaka jeho prírodnému základu je zároveň ekologický a šetrný k životnému prostrediu.

ekologicke-cistiace-prostriedky-cunovo-osobny-odber2png

Citrónový gél na vodný kameň - v praxi

Vápenaté usadeniny v podobe vodného kameňa vznikajú všade tam, kde sa ohrieva teplá voda. My sa Vám teraz chystáme ukázať jeho pôsobenie v praxi na skle sprchového kútu. Tento konkrétny postup, ktorý vám ukážeme, neuvádza výrobca, ale rozhodli sme sa s ním pracovať my. Keďže sme s ním dosiahli očakávaný výsledok, popísali sme ho pre vás ďalej v tomto článku.

kupelna-tierra-verde-skusenost-recenzia2jpg

Pred čistením sprchového kútu sme si nechali zovrieť vodu v rýchlovarnej kanvici na 100 °C. Horúcu vodu sme potom opatrne naliali do nádoby určenej na upratovanie. Pozor, treba počkať kým vychladne na primeranú teplotu, kedy sa s ňou dá bezpečne pracovať. Po chvíli chladnutia vody sme si obliekli ochranné rukavice a do tejto vody sme opatrne namočili handričku na upratovanie a vyžmýkali ju. Na túto handričku sme už ďalej naniesli citrónový gél priamo z fľašky a takto sme s ním začali čistiť usadený vodný kameň. Jeho účinok bol vidieť už po pár sekundách prechádzania po skle. Výrobok môžeme tiež naniesť na handru a nechať chvíľu pôsobiť na skle ako uvádza výrobca.

kupelna-tierra-verde-skusenost-recenzia7jpg

Takto sme ďalej gél nanášali vždy na handričku vyžmýkanú v horúcej vode. Upratovanie si vyžadovalo iba mierne pritláčanie a nebolo náročné. Vyskúšali sme gél naliať do vody, ale oveľa lepší účinok mal, keď sme ho naniesli priamo na handru. Nakoniec sme sklo preleštili suchou čistou handrou, ktorá sem tam na skle zanechala chĺpky. Výsledný efekt s týmto výrobkom prekonal naše očakávania. Zanesené sklo si vždy vyžadovalo iba chvíľku prechádzať handrou tým istým smerom a celé sklo bolo bez námahy pomerne rýchlo umyté. Ekologický čistiaci prostriedok vodný kameň úspešne rozpustil. 

kupelna-tierra-verde-skusenost-recenzia5jpg

www.ekoprostriedky.sk

unnamed - male logopng