Sprievodca ekologickými značkami (Ecover, Tierra Verde a ďalšie). Podľa čoho si vybrať?


Ekologické čistiace prostriedky


Ekologické čistiace prostriedky šetria vodu a pôdu tým, že príroda ich ľahšie odbúra. Ekologické čistiace prostriedky na upratovanie a pranie sú vyrobené na rastlinnom základe a preto je ich vplyv na životné prostredie výrazne menší ako pri klasických prostriedkoch. V našej ponuke nájdete aj mnohé výrobky, pri ktorých sa podiel rastlinných zložiek blíži k 100 %.

JEDNOTLIVÉ ZNAČKY

ECOVER - Ekológia + moderná domácnosť


Firma Ecover sa zameriava na vymýšľanie výrobkov bez použitia fosfátov, tie totiž znečisťujú vodné prostredie. Podiel rastlinných zložiek pritom začína od 60 % a pri mnohých výrobkoch je to viac ako 90 %. 

Ecover je značka ekologických prostriedkov, ktorá sa viac približuje ku klasickým prostriedkom, napríklad aj tým, že mnohé výrobky majú na fľaške rozprašovač. Táto značka ponúka riešenie do každej domácnosti, ktorú zaujíma ochrana vody a prírody, a zároveň preferuje klasickú podobu prostriedkov. 

O firme:

Spoločnosť Ecover je založená na myšlienke vyrábať také prostriedky do domácnosti, ktoré svetovým moriam a riekam prinesú čistejšie prostredie. V Belgicku je na trhu už od roku 1979. Krátko predtým videli jej zakladatelia negatívny vplyv fosfátov a chemikálií na vodných živočíchov a znečistenie vodných plôch a rozhodli sa ponúknuť vlastné riešenie.


ecover-ekologicke-prostriedky-cunovo-bratislavapng

TIERRA VERDE - Ochrana prírody a zdravia

Tierra Verde je značka, ktorá vyrába výrobky s čo možno najvyšším podielom prírodných surovín. Pri mnohých výrobkoch sa tento podiel približuje až k 100 %. Výrobky už na pohľad vyzerajú prírodne a rovnako príjemná je aj ich vôňa. Túto značku odporúčame tým, ktorý chcú pre prírodu a svoje zdravie urobiť maximum a majú chuť upustiť od klasickej verzie čistiacich prostriedkov. 

Mnohé výrobky sa pýšia logom Vegan friendly. Ich základom je výťažok z prírodných mydlových orechov. Sú to šupky z plodov stromu Sapindus mukorossi s obsahom rastlinného saponátu - saponínu. Napriek tomu, že sú prírodné, sú vysoko účinné pri odstraňovaní nečistôt či mastnoty.


O firme:

Firma Tierra Verde bola založená v roku 2008 a je prvým česko-slovenským výrobcom drogérie, ktorý získal medzinárodný certifikát Ecogarantie. Volí vstupné suroviny a materiály s ohľadom na čo najmenšiu záťaž pre zdravie ľudí a planéty. Výrobky neobsahujú ropné deriváty, syntetické parfumy, farbivá či priemyslové penidlá a sú jednoducho odbúrateľné.


do-umyvacky-prirodna-drogeria-cunovo-ekoprostriedky-skpng

Prírodná kozmetika

NATURA SIBERICA 

Natura Siberica vyrába od roku 2008 kvalitnú prírodnú kozmetiku. Odvtedy firma predaj svojich výrobkov rozšírila do viac ako 40 krajín. Jej cieľom je priblížiť svetu prírodnú kozmetiku spracovanú z divokých rastlín a byliniek sibírskej prírody. 

V tomto vzdialenom kúte planéty sa rastliny drsným podmienkam prispôsobili tým, že si vytvorili ochranné látky účinné aj v kozmetike. Spoločnosť netestuje výrobky, ani vstupné suroviny na zvieratách. Mnohé výrobky sa pýšia certifikátmi Vegan alebo Ecocert.


sprchove-gely-darcek-bratislava-rusovce-cunovopng

Ekologické plienky


KOLORKY 


Prekvapí Vás, že ekologické plienky môžu byť rovnako funkčné ako klasické jednorazové plienky. Česká firma KOLORKY prináša od roku 2017 na trh plienky navrhnuté tak, aby boli čo najšetrnejšie k pokožke bábätiek, ale aj k životnému prostrediu. Starostlivo pritom vyberá dodávateľov, aby boli ohľaduplní k prírode ale aj k ľuďom, ktorých zamestnávajú. 

Firma Kolorky vyrába ekologické plienky vyrobené so zreteľom na zdravie bábätka, jeho pohodlie a bezpečnosť. Výrobky z prírodných, obnoviteľných materiálov sú nielen funkčné, ale ich farby a dizajn sú potešením pre deti aj rodičov.


kolorky-balony-ekoprostriedky-bratislavapng

Sójové sviečky

SOAPHORIA

Ručne vyrobené sviečky od slovenskej firmy Soaphoria obsahujú prírodný vosk a certifikované esenciálne oleje. Zútulnia atmosféru každého priestoru a vďaka prírodnému zloženiu a ekologickým obalovým materiálom predstavujú skvelú alternatívu pre zdravie nás i našej planéty.

Aromaterapeutické účinky starostlivo vyberaných vonných kompozícií odoženú stres, pozdvihnú náladu a prinesú pozitívne myšlienky. Vďaka prírodnému sójovému vosku vydržia horieť dlhšie, ako rovnaká veľkosť klasickej sviečky.
levandula-soaphoria-sviecka-sojova-darcekpng

Ekologické prostriedky do kuchyne

  • Umývanie riadov 

Gél na riad s BIO citrónovou silicou Tierra Verde


Prírodný gél na ručné umývanie riadu s krásnou vôňou citrónovej silice. Výborne pení a poradí si aj s odolnou mastnotou a zaschnutými zvyškami jedla.  Účinný ekologický prípravok vyrobený na rastlinnom základe je vhodný na umývanie bez rukavíc a je ľahko rozložiteľný v prírode. S obsahom 99,9 % prírodných surovín.

pripravok-na-riad-prirodna-drogeria-cunovo-ekoprostriedky-skpng

Tablety do umývačky riadu Ecover classic


Ekologické tablety do umývačky riadu sú vhodné na umývanie príborov, hrncov, pohárov, riadov zo skla a porcelánu a ďalších kuchynských potrieb. V ich zložení nájdete rastlinné prísady, ktoré sú v prírode ľahko rozložiteľné. Neobsahujú fosfáty, aby nepoškodzovali vodné prostredie.

ekologicke-prirodne-tablety-do-umyvacku-riadupng

  • Odmastenie sporáka

Odmasťovač v spreji s pomarančovou vôňou Tierra Verde


Pomarančový ekologický čistič v spreji veľmi účinne odstraňuje povrchové nečistoty a mastnoty. Je vhodný na akýkoľvek mastný povrch do kuchyne, na rúru či sporák, ale aj na nábytok na ktorom sú mastné fľaky či odtlačky.

Ekologické prostriedky na podlahy


Univerzálny čistič na povrchy Tierra Verde


Ekologický univerzálny prostriedok na čistenie všetkých umývateľných hladkých plôch v domácnosti vrátane drevených podláh a nábytku. Obsahuje prírodný saponát, saponín z mydlových orechov v biokvalite.


univerzalny-prostriedok-prirodna-drogeria-cunovo-ekoprostriedky-skpng

Čistič na podlahy s ľanovým olejom Ecover


Ekologický prostriedok na umývanie podlahy so sviežou citrusovou vôňou obsahuje rastlinné prísady, vďaka ktorým zanecháva jemnú vôňu, prirodzený lesk a je vhodný do prostredia s domácimi miláčikmi.

Ekologické prostriedky do kúpeľne


  • Odstránenie vodného kameňa

Citrónový gél na vodný kameň 750 ml, Tierra Verde


Citrónový ekologický prípravok vhodný na usadeniny na keramike, vodovodných kohútikoch, vaniach či toaletách. Gélová konzistencia umožní prípravok naniesť a nechať pôsobiť aj na neprístupných miestach. Kyselina citrónová rozpúšťa minerálne usadeniny, citrónová silica má bieliaci a dezinfekčný účinok.

wc-cistic-cistiaci-piesok-kupelna-prirodna-drogeria-cunovo-ekoprostriedky-skpng


  • Čistenie toalety


Prostriedok pre čistenie toalety (WC) s vôňou oceánu Ecover
 


Ekologický čistič toalety s dezinfekčným účinkom odstraňuje vodný kameň, čistí a zanecháva sviežu vôňu. Obsahuje biologicky rozložiteľné zložky a oproti bežným čističom ušetrí stovky litrov vody od chemických látok.


upratovanie-ekologicke-pripravky-kupelna-ekologicke-prostriedkypng

Ekologické prostriedky na pranie


Tekutý prací prostriedok na jemnú bielizeň, Levanduľa 1L, Ecover


Ekologický prostriedok na pranie bielizne je vyrobený na rastlinnej a minerálnej báze. Neobsahuje ropné zložky ani optické rozjasňovače, chemikálie, ktoré odrážajú svetlo a je preto vhodný aj pre citlivú pokožku.

pracie-prostriedky-ekologicke-bratislavapng

Olivové pracie mydlo na odstránenie škvŕn 200 g, Tierra Verde


Prírodné pracie mydlo je vyrobené z olivového oleja a obsahuje výťažok z citrónu. Je vhodné na odstránenie škvŕn aj na celkové ručné pranie. Neobsahuje palmový olej ani živočíšne zložky. Citrónový extrakt má bieliaci účinok a pomáha odstraňovať škvrny.

Aviváž Gardénia a vanilka Ecover


Koncentrovaný ekologický avivážny prostriedok na všetky druhy tkanín s vôňou leta. Znižuje statické napätie a po jeho použití vaša bielizeň príjemne a prirodzene vonia. Uľahčuje žehlenie a látku prirodzene zmäkčuje. 
Nové zloženie ekologickej aviváže je z 92 % prírodného pôvodu.www.ekoprostriedky.sk

unnamed - male logopng