Sprievodca značkami v našom e-shope


Ekologické čistiace prostriedky


Ekologické čistiace prostriedky šetria vodu a pôdu tým, že príroda ich ľahšie odbúra. Ekologické čistiace prostriedky na upratovanie a pranie sú vyrobené na rastlinnom základe a preto je ich vplyv na životné prostredie výrazne menší ako pri klasických prostriedkoch. 

ECOVER

Spoločnosť Ecover je založená na myšlienke vyrábať také prostriedky do domácnosti, ktoré svetovým moriam a riekam prinesú čistejšie prostredie. V Belgicku je na trhu už od roku 1979. Krátko predtým videli jej zakladatelia negatívny vplyv fosfátov a chemikálií na vodných živočíchov a znečistenie vodných plôch a rozhodli sa ponúknuť vlastné riešenie.

Zameriava sa preto na vymýšľanie výrobkov bez použitia fosfátov, ktoré znečisťujú vodné prostredie. Podiel rastlinných zložiek pritom pri týchto výrobkoch začína od 60 % a pri mnohých je to viac ako 90 %. Je to značka, ktorá sa viac približuje ku klasickým prostriedkom, napríklad aj tým, že mnohé výrobky majú na fľaške rozprašovač.ecover-ekologicke-prostriedky-cunovo-bratislavapng

TIERRA VERDE

Firma Tierra Verde bola založená v roku 2008 a je prvým česko-slovenským výrobcom drogérie, ktorý získal medzinárodný certifikát Ecogarantie. Volí vstupné suroviny a materiály s ohľadom na čo najmenšiu záťaž pre zdravie ľudí a planéty. Výrobky neobsahujú ropné deriváty, syntetické parfumy, farbivá či priemyslové penidlá a sú jednoducho odbúrateľné.

Je to značka, ktorá vyrába výrobky s čo možno najvyšším podielom prírodných surovín. Pri viacerých výrobkoch sa tento podiel približuje až k 100 %. Výrobky už na pohľad vyzerajú prírodne. Túto značku odporúčame tým, ktorý chcú pre prírodu urobiť maximum a majú chuť upustiť od klasickej verzie čistiacich prostriedkov. Mnohé výrobky sa pýšia logom Vegan friendly.


do-umyvacky-prirodna-drogeria-cunovo-ekoprostriedky-skpng

Prírodná kozmetika


NATURA SIBERICA 

Natura Siberica vyrába od roku 2008 kvalitnú prírodnú kozmetiku. Odvtedy firma predaj svojich výrobkov rozšírila do viac ako 40 krajín. Jej cieľom je priblížiť svetu prírodnú kozmetiku spracovanú z divokých rastlín a byliniek sibírskej prírody. V tomto vzdialenom kúte planéty sa rastliny drsným podmienkam prispôsobili tým, že si vytvorili ochranné látky účinné aj v kozmetike. Spoločnosť netestuje výrobky, ani vstupné suroviny na zvieratách. Mnohé výrobky sa pýšia certifikátmi Vegan alebo Ecocert.


sprchove-gely-darcek-bratislava-rusovce-cunovopng

Ekologické plienky


KOLORKY 

Česká firma KOLORKY prináša od roku 2017 na trh plienky navrhnuté tak, aby boli čo najšetrnejšie k pokožke bábätiek, ale aj k životnému prostrediu. Starostlivo pritom vyberá dodávateľov, aby boli ohľaduplní k prírode ale aj k ľuďom, ktorých zamestnávajú. Firma vyrába ekologické plienky vyrobené so zreteľom na zdravie bábätka, jeho pohodlie a bezpečnosť. Výrobky z prírodných, obnoviteľných materiálov sú nielen funkčné, ale ich farby a dizajn sú potešením pre deti aj rodičov.

kolorky-balony-ekoprostriedky-bratislavapng

www.ekoprostriedky.sk
unnamed - male logopng